Otopark fiyatını ayakta alkışlıyoruz

Otopark ücretinin 1 liraya indirilmesi başkentlileri sevindirdi: Büyükşehir'in 15 TL olan 24 saatlik otopark ücretini 1 TL'ye indirmesini vatandaşlar 'Ayakta alkışlıyoruz' diyerek karşıladı. MHP Grubu da kararı desteklediğini açıkladı.

Otopark fiyatını ayakta alkışlıyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, başkentteki otoparklarla ilgili devrim gibi kararı SABAH Ankara aracılığı ile duyurmuştu. Başkan Tuna, Ankaralılara verdiği müjdeyle Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm otoparklarda 24 saatlik park ücretinin 1 TL olacağını açıkladı. Ayrıca 1 saatlik park ise ücretsiz olacak. Başkan Mustafa Tuna otoparklarla ilgili "Belediyeye ve belediye şirketlerine ait bütün otoparklar 1 saate kadar ücretsiz olacak. 1 saatten sonrada 24 saat boyunca 1 TL olacak. Biz vatandaşlarımızın otopark alışkanlığı kazanmasını sağlamak istiyoruz. Bu şekilde yollardaki araç trafiğinin olmayacağı düşünüyoruz. Otoparklardan gelir elde etmekten ziyade trafik akışına kolaylık sağlamak amacıyla böyle bir girişimimiz var. Bu uygulama açık otoparklar, kapalı otoparklar gibi Büyükşehir Belediyesi'ne bütün otoparkları kapsıyor. Özel şahıslara ait otoparklar bu uygulamanın dışında olacak. Biz kararı imzaladık. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimiz de uygun görürse gerçekleşmiş olacak" ifadelerini kullanmıştı.

ONAY VERECEĞİZ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın son kararı Belediye Meclisi verecek ifadelerinin ardından gözler pazartesi günkü toplantıya çevrildi. SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek, "Bizim 4 yıldır gündeme getirdiğimiz konulardan biri de otoparklardı. Biz MHP olarak halkın yararına olan, Ankaralının menfaatine olan bu kararları sonuna kadar destekliyoruz. Belediye Meclisi'ne geldiğinde onay vereceğiz" şeklinde konuştu.

SABAH GÜNDEMİ BELİRLEDİ
Başkan Tuna'nın SABAH'a yaptığı açıklamalar bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Tuna'nın 15 TL olan 24 saatlik otopark ücretini 1 TL yapması vatandaşlarda büyük bir mutluluk yaşattı. SABAH Ankara'nın haberi sosyal medyada en çok okunan haberler arasında yer alırken haberimiz tüm basın kuruluşları tarafından da kullanıldı. Otopark müjdesi ile ilgili sosyal medyada 'Devrim' olarak nitelendirilirken vatandaşlar, "Bu karar ayakta alkışlanır" yorumu yaptı.

OLUMLU OY VERECEĞİZ
BBP'li Meclis Üyesi İbrahim Uyar ise karara olumlu oy kullanacaklarını ancak bazı problemleri de dile getireceklerini ifade etti. Uyar, "Otoparkların ucuzlatılması doğru bir karar... Fakat 1 TL'ye düşürülmesi farklı problemleri de doğurabilir. Örneğin ayda 30 TL'ye arabasını Büyükşehir'in otoparklarına koymak isteyen çok fazla vatandaş olacaktır. Otoparklar Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne gelir kaynağı olma yerine gider kalemine ilave edilecektir. Ancak alınacak olan karar kamu lehine olduğu için olumlu oy vereceğiz" dedi.

HELAL OLSUN...
İşte vatandaşların otoparkın 1 TL olması konusundaki görüşleri:

Hüseyin Hayri: Bu karar ayakta alkışlanır. Maksat para kazanmak değil de hizmet götürmekse tüm belediyeler bunu uygulamalı.

Ayhan Erden: Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni alkışlıyorum.
Samsun'a da ilham kaynağı olmasını diliyorum.

Muhsin Özdemir: Ankara'da otopark ücretlerinin 1 TL olması son zamanlarda ve yerel yönetimler anlamında duyduğum en yerinde bir karar.

?Selahattin Ceylan: Büyükşehir güzel bir iş yaptı bence.

Ankara Beyefendisi: Tek sakız 25 kuruş, su 1 TL ve otopark da 1 TL... Hizmete bak hizmete... Helal olsun...

Hamdi Tümer: Ülkemize yakışır karar.

BİZE ULAŞIN