Kıskanç koca dehşeti

Kadınlar Günü’nden 2 gün sonra başkentte bir kadın daha koca dehşeti sonucu hayatını kaybetti. Feyzi Ç., çocuğunun gözü önünde karısını öldürüp kendini polise ihbar etti

Kıskanç koca dehşeti
Cinayet 10 Mart'ta Keçiören Çaldıran Mahallesi 257. Sokak'ta meydana geldi. SABAH Ankara cinayet anına şahitlik eden bina sakinleri ile konuşarak olayın detaylarına ulaştı. Sigara kaçakçılığı suçundan Sincan Açık Cezaevinde tutuklu bulunan Feyzi Ç. (26), 9 Mart Cuma günü izin alarak geldiği evinde karısıyla tartıştıktan sonra karısını önce sırtından iki kez bıçakladı, ardından boğazını keserek kendisini polise ihbar etti. Olay anında binada bulunan komşular korku dolu anlar yaşadıklarını söyledi. Kadının acılar içinde 'yapma' diye çığlık attığını duyan komşular polise haber verdi. 23 yaşındaki İlknur Ç., olay yerinde hayatını kaybederken çocuğuyla eşinin başında bekleyen katil zanlısı koca, Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri tarafından gözaltına alındı.

KISKANÇLIK İDDİASI
Olayın yaşandığı apartman sakinlerinin iddiasına göre, İlknur Ç.'nin öldürüldüğü evde, daha önce başka iki kadın daha kaldı. Cinayet zanlısı Feyzi Ç.'nin 3 ay önce iki kadını eve getirerek, "Eşim ve bakıcımız, eşim kuaförde çalışıyor" diye tanıştırdığı kadınların bir süre önce evi terk ettiği, İlknur Ç.'nin eve yerleştiği iddia edildi. Komşular, canice öldürülen İlknur Ç.'yi pek fazla görmediklerini, gelmesiyle ölmesinin bir olduğunu söyledi. Cinayetin kıskançlık nedeniyle işlendiği de iddialar arasında...

'KADININ BAĞIRIŞLARI HâLâ KULAKLARIMDA'
"Eve kimin girip çıktığı belli değildi" diyen ve ismini vermek istemeyen bir apartman sakini, "Cinayeti işleyen adam birkaç gün önce binanın etrafında gezdi. Komşular, 'Kimsin ne işin var?' diye sorduklarında, 'Ben de burada oturuyorum' demiş. Muhtemelen evin etrafında keşif yaptı, karısını takip etti. Hiçbir kadın öldürülmeyi hak etmiyor, kadınların öldürülmemesini istiyorum. Kadının bağırışları hala kulağımda... Olaydan sonra uyku uyuyamadım. O minicik çocuğun çaresiz bakışları gözümden silinmiyor" şeklinde konuştu.

'KEŞKE ELİMDEN BİR ŞEY GELSEYDİ'
Eşini vahşice katlettikten sonra kendini ihbar eden Feyzi Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kavganın cinayetle son bulacağını tahmin bile etmeyen apartman sakini, "Cinayet ve kavga toplamda 5 dakika sürdü. Kadını önce dövdü, yerden yere vurdu, çok ses geldi. Kadın, 'yapma, etme' diye yalvardı, sesi hala kulaklarımda… Kadın öldürüleceğini anlayınca çocuğunu dışarı attı, kocası tekrar içeri aldı. Keşke elimden bir şey gelseydi de kurtarabilseydim… Keşke ölmeseydi, yaralansaydı… Adam cinayet sonrası kendini ihbar etmiş, biz de polis çağırmıştık, ambulans da geldi" diye konuştu. Apartman yöneticisi ise çiftin resmi nikahlı olduklarını öne sürdü.
BİZE ULAŞIN