Mamak’ta işler yolunda

Mamak Belediyesi 2009 yılından bu yana 2 bin 252 işletmeye ruhsat verdi. Mamak’da 2018’de verilen ruhsat sayısı ise 181’i buldu

Mamak’ta işler yolunda

Ticaretin kalbi olma noktasında büyük gelişmeler kaydedilen Mamak'ta, 2009 yılından bugüne 8 bin 252 işletmeye ruhsat verildi. En çok ruhsat verilen iş kolu market, kuruyemiş, unlu mamuller imal ve satış yerleri oldu. Geçtiğimiz yıl 974 iş yeri ruhsatı verilirken bu senenin başından itibaren ise 181 adet ruhsat verildi. İlçede açılan her iş yerinin Mamaklılar için yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, nüfus artışı ile beraber ilçede yeni işyerlerine ihtiyaç olduğunu kaydetti. Başkan Akgül, "Mamak Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Yatırımcı da, işveren de tercihini Mamak'tan yana kullanıyor" dedi.

DENETİMLER DEVAM EDİYOR
?
Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri sonuncunda ruhsatı olmayan iş yerleri uyarılarak ruhsat almaları sağlanıyor. Ruhsat almanın önemi ve ruhsatsız iş yeri çalıştırmanın getirebileceği olumsuz sonuçlar da anlatılıyor. Faaliyet konusu değişen ve taşınma gibi durumlarda ruhsatların yeniden düzenlenmesi gerekiyor.

BİZE ULAŞIN