Yok mu bir babayiğit?

İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı’nın genç oyuncusu Çağla Nur Uzundurukan, “Bizi rakipler değil, ekonomi zorluyor. 24 branş var bu federasyonda, hangi birine yetişecekler” dedi

Yok mu bir babayiğit?
Cumartesi 23.05.2020
ABONE OL
Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı, sponsor sıkıntısı çekiyor. İşitme Engelliler Kadın Milli Takımı'nın genç oyuncusu Çağla Nur Uzundurukan, "Bizi rakipler değil, ekonomi zorluyor" dedi. Çağla Nur, Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan (TBF) destek almadıklarını belirterek, "Bizim esas sıkıntımız ekonomi. Düşünün ki biz başarılıyız ama yine de destek görmüyoruz. Neyse ki bu sene bir hastane sponsorumuz oldu. Allah razı olsun onlardan. Umarım bundan sonra da artar çünkü gerçekten sponsora çok ihtiyacımız var. Ben şu an cihaz ile duyabiliyorum sizi, onu çıkarsam yok. Kimsenin yapamadığını yapıyoruz ama yine de destek alamıyoruz" diye konuştu.

"HEM AVRUPA ŞAMPİYONASI HEM DE OLİMPİYATLAR VAR"
Koronavirüs süreci nedeniyle kamp yapmadıklarını belirten milli sporcu, "2021 yılında 12'nci İşitme Engelliler Avrupa Şampiyonası, İtalya'da gerçekleşecek. Ardından 24. İşitme Engelliler Olimpiyatları var, Brezilya'da... İyi bir sonuç almak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" ifadelerini kullandı.

"BİZİM BAŞARILARIMIZDAN KİMSENİN HABERİ YOK"
Çağla Nur, yazılı ve görsel medyada İşitme Engelliler Kadın Milli Takımı ile ilgili çok fazla haberin yer almadığını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Düşünsenize 2017'deki U20 Milli Takımı ile Avrupa şampiyonluğu yaşadığımızı kaç kişi biliyor? 2018 yılındaki U21 Milli takımı ile dünya dördüncüsü oluşumuzu kaç kişi biliyor? Kimse. En son 2019'daki dünya dördüncülüğümüzü kim biliyor? Kimse, hatta onun haberi bile yok. Üzücü bir durum."