Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Patlamayla İlgili Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP mitingindeki patlamaya ilişkin, “Türkiye’de pazar günü yapılacak seçimler öncesinde demokrasimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz ediyor’’ dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, Diyarbakır’da HDP mitingi esnasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların olduğunu derin bir teessürle öğrendiğini belirterek, “Türkiye’de pazar günü yapılacak seçimler öncesinde, demokrasimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz ediyor’’ ifadelerine yer verdi.
“OLAYLA İLGİLİ İNCELEME VE SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR”
Erdoğan, “İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri, Diyarbakır’daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir’’ dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarla ilgili ise, "Olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN