Bakan Çağatay Kılıç, Olimpiyat Barajını Geçen Atletizmcileri Tebrik Etti

Atletizm‘de 3 bin metre engelli kategorisinde Tuğba Güvenç ve Özlem Kaya, olimpiyat barajını geçtiler. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, olimpiyat barajını geçen sporcular için tebrik mesajı yayımladı.
İstanbul’da düzenlenen Olimpik Baraj Yarışmaları’nda milli sporcular Tuğba Güvenç ve Özlem Kaya, 3 bin metre engelli kategorisinde olimpiyat barajını geçtiler.
3 bin metre engelli yarışını 9.33.34’lük zamanıyla birinci bitiren Tuğba Güvenç ile 9.36.9’lik derecesiyle ikinci tamamlayan Özlem Kaya, olimpiyat barajını geçerek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılım vizesi aldı.
Tuğba Güvenç’in derecesi, aynı zamanda 23 yaş altı Türkiye rekoru olarak da kayıtlara geçti. Bu kategoride bir önceki Türkiye rekoru, 9.34.88’le Gamze Bulut’a aitti.
Olimpik Baraj Yarışmaları’nda Tuğba Güvenç ve Özlem Kaya’nın olimpiyat vizesi almasıyla, atletizmde 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde eden sporcu sayısı 11’e yükseldi.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın olimpiyat barajını geçen sporcular için yayımladığı tebrik mesajı şöyle:
“Milli sporcularımızdan gelen güzel haberler bizleri sevindirdi. Göstermiş oldukları üstün performanstan dolayı Tuğba Güvenç ve Özlem Kaya ile bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine gönülden inanıyorum. Tuğba ve Özlem sporcularımızla birlikte atletizm branşında olimpiyatlara katılacak Türk sporcu sayımız şimdilik 11 oldu. Bu sayının artacağına inancım tam.“
BİZE ULAŞIN