Başkan Tiryaki Gönüllü Eğitmenlerle Buluştu

Başkan Tiryaki Gönüllü Eğitmenlerle Buluştu
Altındağ Belediyesi’nin hizmete açtığı 24 Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi ve 16 Gençlik Merkezi’nde yıl boyunca eğitim ve seminer veren gönüllü eğitmenler, Başkan Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen teşekkür yemeğinde bir araya geldi. 2014-2015 eğitim yılında Altındağ Belediyesi ile işbirliği yapan tüm kurumların katıldığı etkinlikte, eğitimciler teşekkür belgelerini Başkan Tiryaki’nin elinden aldı.
Törende konuşma yapan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, yıl boyunca 33 kurumla işbirliği yapıldığını ve 86 farklı konuda seminer düzenlediğini hatırlatarak, “Amacımız düşünen, okuyan ve sorgulayan bir nesil yetiştirmek… Bunun için 16 farklı mahallede Gençlik Merkezleri açtık. 24 farklı mahallede hizmete açtığımız Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri’yle de kadınlarımızın dünyasını değiştirdik.” dedi. Başkan Tiryaki, emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür ederek, verdikleri destekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.
TİRYAKİ: “MODERN YAŞAMAK İLİMİN VE BİLİMİN IŞIĞINDAN AYRILMAMAKTIR”
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, tüm Altındağlıların sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Modern yaşamak; lüks evlerde oturmak, pahalı araçlara binmek değildir. Modern yaşamak bilimin, ilimin ışığından ayrılmamaktır. Biz sabırla ve inatla eğitim konusundaki çalışmalarımızı yılmadan sürdürdük. 5-10 yıl daha bu kapsamdaki çalışmaların devam etmesi durumunda, Altındağ’da bambaşka bir insan profili yetişecektir” diye konuştu.
YÜZLERCE GÖNÜLLÜ ALTINDAĞLILAR İÇİN ÇALIŞTI
2014-2015 eğitim yılında 86 farklı konuda 250’den fazla seminer düzenlendi ve 20 bin kadın ve genç bu seminerlerden faydalandı. Yüzlerce gönüllü eğitimcininemek verdiği seminerlerde sağlıktan, hukuka, çocuk gelişiminden, aile içi iletişime, kadın haklarından medeni kanuna, öfke kontrolünden hasta haklarına kadar birbirinden değişik konular ele alındı. Konusunda uzman eğitimciler tarafından verilen seminerler, her merkezde tekrarlandı.
Kadınlara ve gençlere yönelik düzenlenen seminerlerin konu başlıkları, kadınları ve gençleri çok iyi tanıyan ve onları çok iyi anlayan bir ekip tarafından özenle belirlendi. Her seminer, konu başlığı nedeniyle büyük ilgi çekti ve her defasında çok geniş katılımların yaşanmasıyla sonuçlandı.
BİZE ULAŞIN