Bakan Çağatay Kılıç’ın, ECE Bakıcı Hassasiyeti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakü’de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları’nda talihsiz bir sakatlık yaşayan milli triatloncu Ece Bakıcı’nın sağlık durumuyla yakından ilgilendi. Bakan Çağatay Kılıç’ın talimatıyla milli sporcunun ameliyatı Bakü’nün en iyi hastanesinde gerçekleştirilirken, masrafları da Bakanlık üstlendi.
Kadınlar triatlon yarışı sırasında yaşadığı sakatlık sonrası yapılan tetkiklerde kalça ekleminde aşırı zorlamaya bağlı stres kırığı saptanan Ece Bakıcı’nın rahatsızlığı haberini öğrenen Bakan Çağatay Kılıç, yetkilileri hemen harekete geçirdi ve milli sporcunun ameliyatının en iyi yerde yapılması talimatını verdi.
Türk kafilesinin doktoru Prof. Dr. İbrahim Yanmış ve Bakü’de çalışan Türk doktor Murat Gülçek tarafından özel bir hastanede yapılan ameliyat sonucu milli sporcunun başarılı bir operasyonun geçirdiği öğrenildi.
Prof. Dr. Yanmış, milli sporcuyu ziyaret ettiği hastanede yaptığı açıklamada, Azerbaycanlı yetkililerin Avrupa Oyunları’na akredite devlet hastanesi önerdiğini fakat ameliyatı kendisinin yapmayı tercih ettiğini belirtti.
Operasyon öncesinde ve sonrasında Bakan Çağatay Kılıç’ı bilgilendirdiklerini kaydeden Yanmış, ”Ameliyat başarılı geçti. Tabii talihsiz bir sakatlık. Buna, aşırı yüklenmeye bağlı stres kırığı diyoruz. Sporcu çok hırslı. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a durumu ilettiğimizde ameliyatın en iyi yerde yapılması talimatını verdi. Tüm masraflar bakanlık tarafından karşılandı. Tedavisi Türkiye’de devam edecek. Yarın uçakla Türkiye’ye gönderilecek" dedi.
Ameliyatı gerçekleştiren doktorlara teşekkür eden Ece Bakıcı ise "Yarışma esnasında şiddetli ağrı hissettim. Yarışı bitiremedim. Bir gün bekledik. Daha sonra yapılan tetkiklerde kırık olduğu saptandı. Ameliyat oldum. İlk başta korkutucuydu. Sporcular için sakatlıklar, ameliyatlar iyi şeyler değil. Fakat şu an hızlı bir şekilde toparlanıyorum. Sıkıntı yok. Moralim gittikçe düzeliyor" ifadelerine yer verdi.
BİZE ULAŞIN