Pursaklar’da Ramazan Etkinlikleri Başlıyor

Pursaklar Belediyesi’nin Geleneksel Ramazan Etkinliklerinin bu yılki adresi Şehit Salim Akgül Parkı olacak. 20 Haziran’da başlayacak olan etkinliklere ev sahipliği yapacak olan park Ramazan için özel olarak süslendi.
Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlikleri geçen yıl olduğu gibi yine şehir merkezindeki Şehit Salim Akgül Parkı’nda renkli görüntülere sahne olacak. Her akşam iftar saatinden sonra başlayacak olan etkinliklerle ‘25 gün 25 gece’ dolu dolu Ramazan programları yapılacak.7’den 70’e hemen her yaş grubuna hitap eden etkinliklerde sanatçılar halkla buluşacak. Tüm detayların düşünüldüğü programlarda Türk Tasavvuf musikisi, Hacivat-Karagöz oyunu, kukla gösterileri, ateşbaz gösterileri, bilgi yarışmaları, sportif gösteriler, sürpriz hediyeler ve çocuklar için oyun grupları hazırlandı. Her gün üç pare top atışı ile başlayacak olan Ramazan etkinliklerinde STK’lar için özel tasarlanmış stantlar da kuruldu. Park içerisinde yer alan yarı açık amfi tiyatro salonunda ise Zekai Tunca, Sedat Uçan, Fatih Yardım’ın da aralarında bulunduğu sanatçılar konser verecek.
ÇETİN, “HEMŞEHRİLERİMİZİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİMİZE DAVET EDİYORUM”
Yoğun bir Ramazan programı hazırlandığını açıklayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Şehit Salim Akgül Parkımızda düzenleyeceğimiz Ramazan etkinliklerimize hemşehrilerimi davet ediyorum. Eski Ramazanlara olan özlemi giderecek bir program hazırladık. İnşallah hep birlikte tüm İslam alemi huzur içinde bir Ramazan geçirerek bayrama kavuşur. Rabbim oruçlarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin. Başta hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerifi mübarek olsun” dedi.
20 Haziran’da başlayacak olan Ramazan etkinlikleri 12 Temmuz’da sona erecek.
BİZE ULAŞIN