Milletvekili Bayır, Maaşını Öğrencilere Verecek

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "Bu dönemde milletvekili maaşını almayacağım, bu maaşla daha fazla kız öğrenciyi okutacağım" dedi.
TBMM’de milletvekili kayıtları devam ediyor. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da kayıt yaptırdı. Bayır, milletvekili maaşını almayarak kız öğrencilere burs vereceğine ilişkin soruya, "Milletvekili adaylığı ön seçim öncesinde 10-15 kız öğrenciyi okutuyordum. Bu dönemde milletvekili maaşını almayacağım, bu maaşla daha fazla kız öğrenciyi okutacağım" ifadesini kullandı.
Koalisyon tartışmasına yönelik Bayır, "Bir çözüm yaratmak zorundayız. Sorunu çözmek için görevlendirildik. Halk bize böyle bir görev verdi. Dolayısıyla bu önümüzdeki süreçte Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan huzura, rahatlığa kavuşturmamız Lazım. Halk ve toplum gergin. Bu anlamda ilerleyen süreçte karşılıklı ziyaretlerle çözmek zorundayız" ifadelerini kullandı.
CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koalisyon açıklamalarına yönelik, "Bu parlamento bir çıkan tabloya göre hükümet çıkaracaktır. Çıkan hükümette görev yapacaktır. Kamuoyu üzerinde baskı oluşturması şeklinde anlaşılması gerekir. Süreci izlemek, parlamentoyu izlemek gerekiyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN