Keçiören’de Afganistan Gecesi’nde Ömer Karaoğlu Sahneye Çıktı

Keçiören’de Afganistan Gecesi’nde Ömer Karaoğlu Sahneye Çıktı
Sınırları aşan kardeşlik bağlarının en güzel örneği 6. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamındaki Afganistan Gecesi’ne Afgan sanatçılar ülkelerinde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle katılamayınca sahneye ilahi sanatçısı Ömer Karaoğlu çıktı.
Kalaba Kent Meydanı’ndaki Afganistan Kültür Evi’nin açılışı ile başlayan geceye Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, İran Büyükelçisi Alireza Bıkdeli, Afganistan Büyükelçiliği Müsteşarı Mirwais Samadi, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın, STK temsilcileri ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı. Afganistan Gecesi’nde Afgan sanatçıların ülkelerinde gerçekleştirilen terör saldırısından dolayı sahneye çıkamayacaklarını açıklayan Başkan Mustafa Ak, “Onun yerine değerli sanatçımız Ömer Karaoğlu sahne alacak. Yapılan terör saldırısından dolayı kardeş Afganistan halkına ‘geçmiş olsun’ dileklerimi iletiyorum. Sınırları aşan kardeşlik gecesinde Afgan kardeşlerimizin acısını paylaşacağız. Afganistan Kültür Evi’ni açtık, evi ziyaret etmenizi öneriyorum. Çünkü Afgan kültürünü yakından tanıma imkanı bulacaksınız” diye konuştu.
Müsteşar Samadi ise, Keçiörenliler’e Afganistan halkının selamlarını getirdiğini ifade ederek, “Afgan halkı adına Türk kardeşlerimizin yaptığı yardımlar için teşekkür ediyorum. Afganistan ve Türkiye arasında kardeşlik bağlarına dayanan köklü bir tarihimiz var. Kardeşliğimize her zaman destek veren ve güçlendiren Başkanım Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum. Kardeşliğimiz bir ömür boyu sürsün inşallah” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Ak, Samadi’ye süs vazo, Müsteşar da Başkana yöresel halk giysisi çapan hediye etti. Programda sahne alan Ömer Karaoğlu, söylediği ilahilerle gecenin manevi atmosferini doruğa taşıdı. Konser sonunda Başkan Ak, Karaoğlu’na KEÇMEK kursiyerlerinin yaptığı bir tabloyu takdim etti.
BİZE ULAŞIN