Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’den İftar Çadırına Ziyaret

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türközü’nde kurulan iftar çadırında vatandaşlarla bir araya geldi. Yemek dağıtımı yapan Taşdelen, vatandaşlarla sohbet edip dertlerine ortak oldu.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, belediyenin Türközü mahallesinde kurduğu iftar çadırında vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan yardımcılarıyla birlikte her gün farklı bir iftar çadırını ziyaret eden Alper Taşdelen, iftardan önce çadıra gelerek vatandaşlarla sohbet ediyor, yemek listesini inceledikten sonra dağıtım bölümüne geçerek sıradaki vatandaşlara kendisi servis yapıyor. Yunus Emre Camisi İmamı İzzet Yiğittekin’in okuduğu ezanın ardından yemek duasıyla devam eden iftar yemeği sonrasında Taşdelen, vatandaşlarla tek tek "Allah kabul etsin" diyerek tokalaştı, isteyenlerle anı fotoğrafı çektirdi.
İFTARI BEKLEYEN ÇOCUKLAR ÇADIRIN ÖNÜNDE OYUN OYNADI
Türközü iftar çadırında bekleyen semtin çocukları, Suriye ve Irak’taki savaştan kaçarak güneydoğu illerine sığınan ve bir süre önce Ankara’ya gelen sığınmacı ailelerin çocuklarıyla birlikte oyunlar oynayarak vakit geçirdi. Ezanın okunmasıyla annelerinin yanına gelen çocuklar sıraya girip aldıkları yemek ve meyvelerini yedikten sonra kaldıkları yerden oyunlarına devam ettiler.
HEDEF 150 BİN KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ
Çankaya Belediyesi, dört bölgede kurduğu Ramazan çadırlarıyla iftar sofralarını vatandaşlarla paylaşıyor. Her gün 5 bin vatandaşa iftar veren belediye, dört çeşit yemek sunarak Ramazan ayı boyunca 150 bin vatandaşa hizmet verecek. Paylaşma ve dayanışma duygularının arttığı Ramazan ayında, vatandaşlarla bir arada iftar yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ihtiyaç sahibi vatandaşların yoğunlaştığı bölgelerde iftar çadırı kurarken bazı semtlerde içerisinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu gıda kolisi yardımında bulunduklarını belirtti.
Çankaya Belediyesinin 16 Temmuz son iftar akşamına dek hizmet vereceği bölgeler:
"Cebeci Bölgesi, Kutlugün Sokak, Cebeci Camisi yanı. Türközü, Metin Oktay Mahallesi, Yunus Emre Camisi yanı. Dikmen Karapınar Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Dikmen Caddesi 1181 Sokak, No: 4. TODAM yanı. Esat bölgesi, Yüzüncü Yıl Mahallesi Muhtarlığı yanı."
BİZE ULAŞIN