Kara Kuvvetleri Komutanlığının Kuruluş Yıldönümü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşı sınırda ve sınır ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla kara kuvvetlerimiz; inanıyorum ki bugün olduğu gibi yarın da milletimize güven vermeye devam edecek" dedi.
Başbakan Davutoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2224. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, "Vatanımız ve milletimizin yegane koruyucularından Kara Kuvvetleri Komutanlığı; birlik ve beraberliğimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için var gücüyle çalışmakta hakkı ödenemez fedakarlıklar göstermektedir" diyen Davutoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın sahip olduğu eğitim, personel, donanım ve tecrübe üstünlüğü, yüksek ruh ve vazife şuuru, daima üstün disiplinin, hazırlık durumunda kendini ortaya koyduğunu vurguladı.
Gece gündüz demeden, her türlü mevsim ve doğa şartlarında mücadeleyi sürdüren kara kuvvetlerinin başarılarıyla her zaman Türk milletinin gurur kaynağı olduğunu belirten Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:
"Birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşı sınırda ve sınır ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla kara kuvvetlerimiz; inanıyorum ki bugün olduğu gibi yarın da milletimize güven vermeye devam edecektir. Kara kuvvetlerimizin kuruluş yıldönümünü bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, aziz şehitlerimizi ve bütün İstiklal kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla anıyor, kahraman askerlerimize takdirlerimi sunuyorum."
BİZE ULAŞIN