Çocuk Ve Gençlik Merkezlerinde Yaz Dönemi Kayıtları Başladı

Çocuk Ve Gençlik Merkezlerinde Yaz Dönemi Kayıtları Başladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı aile yaşam merkezleri bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri ile çocuk kulüpleri, yaz döneminde siz öğrencileri bekliyor.
Başkent’in farklı bölgelerinde 365 gün kesintisiz hizmet veren gençlik ve çocuk merkezleri, okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte yeni üye kayıtlarına başladı. Üyelik için Araplar, Akyurt, Çubuk, Kazan, Planet, Pursaklar, Sincan ve Kuşcağız aile yaşam merkezlerinden faydalanmak isteyen 7- 24 yaş aralığındaki Başkentli çocuk ve gençlerin, kayıt için gerekli belgelerle birlikte merkezlere başvurmaları yeterli oluyor.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yetkilileri, okulların kapanmasıyla birlikte, özellikle tatile gitme şansı bulunmayanlar için çocuk ve gençlik kulüplerinin önemli bir görev üstlendiğini belirterek, merkezlerde öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirecekleri birbirinden farklı etkinlik seçeneklerinin sunulduğunu kaydetti.
Merkezlerde sosyal, kültürel ve eğitim destek programları başta olmak üzere, sağlık, spor faaliyetleri, psiko-sosyal destek, rehberlik ve danışmanlık başlığı altında birçok hizmet verildiğini ifade eden yetkililer, “Merkezlerimizde, çocukların ve gençlerin enerjilerinin, yeteneklerinin en verimli ve en doğru şekilde kullanılmasını sağlayacak faaliyet programları, uzmanlarımız tarafından en ince ayrıntısı hesaplanarak hazırlanıyor. Özellikle çalışan ebeveynler başta olmak üzere tüm aileler, çocuklarını, eğlenirken öğrenen, öğrenirken hobilerini geliştirebilen ve zamanlarını keyif içinde değerlendirecekleri merkezlerimize güven ve huzur içinde gönderebilirler” dedi.
Merkezlerden tamamen ücretsiz faydalanıldığının altını çizen yetkililer, yaz dönemi kurslarından yararlanmak isteyen gençlerin ve çocukların, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve 2 fotoğrafla gelerek kayıt yaptırmaları gerektiğini ifade ettiler.
MERKEZLER 7 GÜN AÇIK
Haftanın 7 günü hizmet veren çocuk kulüplerinde 7-14 yaş arasındaki çocuklar, gençlik merkezlerinde 15-24 yaş arasındaki gençler; ilgileri, hobileri veya geliştirmek istedikleri becerileri konusunda faaliyetlere katılabiliyorlar. Kaliteli zaman geçirmenin adresi olarak hafızalarda yer edinen aile yaşam merkezlerinde sunulan çoklu seçenekler içinde üyelerin mutlaka ilgisini çekecek bir faaliyet yer alıyor.
SPOR, MÜZİK, TİYATRO, GEZİ
Merkezlerde isteyenler için kondisyon, step, aerobik, jimnastik, yüzme gibi bireysel spor yapılabilecek salonlar bulunurken, üyeler, bilardo, masa tenisi, air hokey, masa futbolu, voleybol, basketbol, futbol, hentbol, satranç, abalone gibi spor faaliyetlerine katılabiliyorlar.
BİZE ULAŞIN