Gazi Üniversitesi’nden “Huzur Ve Birliktelik” İftarı

  • Ankara
  • Perşembe 09.07.2015 21:48
Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi’nin “Huzur ve birliktelik” başlığı altında düzenlediği iftarda halk ve akademisyenler aynı sofrada buluştu.
Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi, “Huzur ve birliktelik” başlığı altında üçüncü iftar programını düzenledi. Gazi Üniversitesi Rektörlük önünde düzenlenmesi planlanan iftar programı, aniden bastıran yağmura takıldı. Yağmur sonrası bahçede havuzbaşında hazırlanan iftar sofraları öğrenci yemekhanesine kuruldu. Halk ve akademisyenler aynı sofrada iftar yaptı. Programa Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Gümüş, üniversitede görevli akademisyenler ve halk katıldı.
İftar sonrası konuşan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, üçüncü iftar programını düzenlediklerini belirterek, Türk Kültürü ve Hacı Bektaş-i Veli ile ilgili tezli yüksek lisans programı açtıklarını açıkladı. Bu çalışmaların Türkiye’de ilk olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Büyükberber, yağmura rağmen iftar programını terk etmeyen katılımcılara teşekkürlerini iletti.
BİZE ULAŞIN