Tayland Büyükelçiliği’nden Açıklama

Tayland Krallığı’nın Ankara Büyükelçiliği, büyükelçiliğin açık olduğunu, sadece vize ve konsolosluk bölümünün 8 Temmuz 2015 tarihi itibariyle ziyaretçilerin güvenliği açısından kapatıldığını açıkladı.
Tayland’ın Ankara Büyükelçiliği, yazılı ve görsel basında yer alan ‘Türkiye’deki büyükelçiliklerini kapattı’ haberlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Büyükelçilik olarak normal şartlar altında açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Sadece Vize ve Konsolosluk Bölümü 8 Temmuz 2015 tarihi itibariyle ziyaretçilerin güvenliği açısından kapatılmıştır. Konsolosluk Bölümü, Büyükelçilik etrafındaki şartlar normale döndüğü zaman tekrar açılacak ve hizmet vermeye devam edecektir” denildi.
Tayland Krallığı Büyükelçiliği’nin etrafındaki durumun protestonun gerçekleştiği saatler dışında sakin ve normal seyrinde olduğu belirtilen açıklamada, 8 Temmuz tarihinden itibaren Büyükelçiliğin güvenliğini sağlama ve koruma anlamında hızlı ve uygun aksiyon alan tüm güvenlik güçlerine ve konuyla ilgilenen Türk hükümeti yetkililerine teşekkür edildiği ifade edildi.
BİZE ULAŞIN