Türkiye Patronlar Dünyasının Başkanı Atasoy, Diyarbakır TSO Başkanı İle Görüştü

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Diyarbakır’da TSO’yu ziyaret etti.
Nezaket Emine Atasoy, Diyarbakır’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar’la bir araya gelerek, Diyarbakır’ın ekonomik ve ticari durumu, sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Atasoy, "Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları Diyarbakır insanımıza ve ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu yönetim kurulu olarak Diyarbakır şehrimizin ekonomisinin, turizminin, ithalat ve ihracatının gelişmesi ve kalkınması için Türkiye’de ve uluslararası camiada çalışmalar yapacağız. Diyarbakır tarihiyle, kültürüyle Türkiye’nin ve dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir" dedi.
Atasoy, "Önümüzdeki günlerde Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak Diyarbakır’da ve özellikle Diyarbakır’ın değerli sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak Diyarbakır’da ticaret ve ekonomik zirveler yapacağız. Bu şekilde dış ve yabancı sermayenin, yabancı yatırımcıların Diyarbakır’a gelmesine öncülük edeceğiz" diye konuştu.
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ise, şunları söyledi:
"Öncelikle Diyarbakır şehrine yapmış olduğunuz ziyaret bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. İnanıyorum ki Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu gibi Türkiye’de ve uluslararası camiada faaliyet gösteren ekonomik, güçlü, sivil toplum kuruluşlarının Diyarbakır’a ilgisiyle Diyarbakır daha da güçlenebilir."
Sayar, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu kuruluşu ile Diyarbakır’da her türlü işbirliği içerisinde olmaktan büyük bir memnuniyet duyacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN