Yenimahalle Belediye Hizmet Binası Yenileniyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediyesi Hizmet Binasının, ‘Viyana Belediyesi’ modeline geçeceğini ve böylece belediyeye gelen konukların bütçe kaynaklarını ve bütçenin nerelere harcandığını görebileceklerini söyledi.
40 bin metrekare kapalı alanı bulunan Yenimahalle Belediyesi Hizmet Binası, Viyana Modeli Projesi ile bir ilke imza atıyor.
Yenimahalle Belediyesi Başkanı Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Hizmet Binasının, ‘Viyana Belediyesi’ modeline geçeceğini ve böylece belediyeye gelen konukların bütçe kaynaklarını ve bütçenin nerelere harcandığını görebileceklerini söyledi.
Projenin detaylarını aktaran Yaşar, “Viyana Belediye binasına girdiğinizde bir VIP salonu ile karşılaşıyorsunuz ve Başkan sizi orada karşılıyor. Orada bugüne kadarki Belediye Başkanlarının, Belediye Meclis Üyelerinin fotoğrafları bulunuyor. Ama bu projede en önemli ayrıntı, bütçesinin açık bir şekilde sunulması. Yani bütçe kaynaklarını, bir önceki seneyle bu sene uygulanacak bütçeyi, belediye binasına adım atan konuklar, görebiliyor. Burada belediyenin kaç lira bütçesi var, hangi kaynakları nereye harcıyor, hepsi yazıyor. Bu düzenin aynısını Yenimahalle’de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
MİSAFİR YEMEK SALONU YAPILACAK
Belediye içerisinde bir misafir yemek salonunun da olması gerektiğini belirten Yaşar, “Avrupa ülkelerinde büyük çoğunlukla yemek, belediye içeresinde veriliyor. Bu şekilde hem masraf azalıyor, hem de daha samimi bir ortam oluşturuluyor. Bu yüzden bir de misafir yemek salonunu bu sene içerisinde Yenimahalle’ye kazandıracağız. Ayrıca VIP ve yemek salonunun yapımı dışında belediyemizin dış cephesini ve çevre düzenini de yenileniyoruz” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN