Yeşilbayır’da 3 Bin 500 Kişilik Dev İftar Sofrası

  • Ankara
  • Pazar 12.07.2015 11:18
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Günahlarınızdan arınmış bir şekilde bayrama ulaşmanızı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Mahalle iftarları kapsamında her akşam bir mahalleye konuk olan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Yeşilbayır-Şahapgürler mahallesi sakinleri ile iftarda bir araya geldi.
İftara AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, meclis üyeleri, başkan yardımcılar birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. Yemek masalarını tek tek dolaşan Akgül, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak sohbet etti. Her gün başka bir mahallede iftar yemeği vererek vatandaşlarla bütünleştiklerini belirten Akgül, “Bu akşam gerçekten muazzam bir tabloyla karşılaştık. Biz 6 yıldır mahalle iftarlarımızla her gün başka bir mahallede iftar yemeği veriyoruz. Bugün ise Yeşilbayır ve Şahapgürler mahallesi olarak muazzam bir atmosfer oluşturdunuz. Günahlarınızdan arınmış bir şekilde bayrama ulaşmanızı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlarda Tasavvuf Musikisi konseri, Hacivat-Karagöz, meddah, orta oyunları ve kukla gösterileri de yer aldı.
BİZE ULAŞIN