Atasoy, UNESCO Listesine Giren Tarihi Yerlerinde Temaslarda Bulundu

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Diyarbakır’da UNESCO listesine giren tarihi yerlere ziyaretlerde bulundu.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır’da Vali Hüseyin Aksoy ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar’ın ziyaretinin arkasından Diyarbakır’ın tarihi yerlerini özellikle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçelerini, Diyarbakır’ın tarihi Kalesini gezerek temaslarda bulundu. Türkiye İş Dünyasının Başkanı Emine Atasoy, "Diyarbakır 14 bin yıllık tarihinde 30 kadim medeniyetlere Başkentlik ve ev sahipliği yapmış bir dünya kentidir" dedi.
EMİNE ATASOY, DİYARBAKIR’DA ÖNEMLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Diyarbakır temasları içerisinde Diyarbakır’ın önemli sivil toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi. Türkiye İş Dünyasının Başkanı Emine Atasıy, burada yapmış olduğu konuşmasında "Diyarbakır ekonomisiyle, kültürüyle, tarihiyle, misafirperverliğiyle Türkiye’nin ve Dünyanın en önemli Kentlerinden birisidir. Bizler İş Dünyası olarak Diyarbakır Kentinin bir ticaret merkezi olması ve Güneydoğu ekonomisinin Lokomotif kenti olması için Diyarbakır’ın bir sanayi bir kenti olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Gelişmiş bir Diyarbakır gelişmiş bir Türkiye demektir" dedi.
BİZE ULAŞIN