Gümrük Ve Ticaret Bakanı Canikli’den Ramazan Bayramı Mesajı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu bayram günlerinde dayanışmanın, bir olmanın, birlik olmanın coşkusunu bayram sevinciyle birleştireceğimize tüm kalbimle inanıyorum" dedi.
Bakan Canikli, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti içinde barındıran Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı’nı idrak etmenin sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlarımız, bizi biz yapan değerlerimizi simgeleyen, dini ve milli duygularımızı güçlendiren, hayatımızı zenginleştirip güzelleştiren milletçe paylaştığımız çok özel zamanlardır" ifadesini kullandı.
"Bizler, en zor günlerimizde dahi dayanışma içinde birbirine yardımcı olmayı görev bilen, vicdanı ve vefayı en önemli erdem olarak kabul eden bir toplumuz" diyen Bakan Canikli şöyle devam etti:
"Millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu bayram günlerinde dayanışmanın, bir olmanın, birlik olmanın coşkusunu bayram sevinciyle birleştireceğimize tüm kalbimle inanıyorum. Bayrama evlerinden uzakta giren, savaş ve çatışma ortamında bulunmak zorunda kalan gönülleri buruk kardeşlerimize kayıtsız kalmamız mümkün değildir. İslam dünyasında özellikle yakın coğrafyamızda devam eden çatışmalar bizleri çok üzmektedir. Komşu ülkelerde yaşanan gerilim ve çatışmadan kaçan mağdurlara kucak açan ülkemiz, bu vesileyle yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel örneklerini de tüm dünyaya sergilemektedir. Toplumsal hoşgörünün ve dayanışmanın güçlendiği, birlik ve beraberlik duygularımızın daha da sağlamlaştığı nice bayramlara milletçe birlik ve huzur içinde kavuşmayı Allah’tan diliyor, Ramazan Bayramı’nın kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmesini, yaşadığımız coğrafyaya ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum."
BİZE ULAŞIN