PKK’lı Teröristler Askere Ateş Açtı

PKK’lı bir grup terörist tarafından Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi Topçatan Köyü bölgesinde mobil yol emniyet ve kontrol devriyesi icra eden jandarma ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ateş sonucu yoldan geçen üç TIR’a mermi isabet etti.
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Ağrı / Doğubeyazıt Topçatan köyü bölgesinde, mobil yol emniyet ve kontrol devriyesi icra eden İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarına uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığı bildirildi.
Açıklamada, açılan taciz ateşine, askerler tarafından derhal ateşle karşılık verilmesine müteakip, terörist ateşleri kesildiği kaydedildi.
Söz konusu taciz ateşi esnasında askerlerde herhangi bir zayiat meydana gelmediği, kara yolundan geçmekte olan üç çekiciye (TIR) mermi isabet etmesi sonucu araçlarda maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.
“TERÖRİSTLER TESLİM OLMAYA DEVAM EDİYOR”
Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, Hakkari / Yüksekova’da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 7. Hudut Alay Komutanlığı unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.
“DEAŞ MENSUBU BİR ŞAHIS YAKALANDI”
Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1. Hudut Alay Komutanlığı Hudut Unsurları tarafından, Kilis / Elbeyli Suriye sınır hattında, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapmaya çalışan DEAŞ terör örgütü mensubu yabancı uyruklu bir şahıs yakalandı.
“AŞIRI SOL TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU BİR TERÖRİST YAKALANDI”
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından, İstanbul / Silivri’de, aşırı sol terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı.
BİZE ULAŞIN