Yenimahalle’den Batıkent’e Dev Spor Kompleksi

Yenimahalle’den Batıkent’e Dev Spor Kompleksi
Yenimahalle Belediyesi, Batıkent’i Ankara’nın en gözde yerleşim yerlerinden biri yapmak için bölgede yatırımlara devam ediyor. Batıkent, hayata geçirilen devasa projelerle sosyal ve kültürel yönden gelişirken, sporun kalbinin de attığı yer oluyor.
Yenimahalle Belediyesi, Batıkent’e devasa bir spor kompleksi kazandırmak için kolları sıvadı. Kent-Koop Mahallesi’nde bulunan mevcut semt sahasının yerine yapılacak tesis için Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Eskiyerek kullanım ömrünü dolduran mevcut semt sahasının ihtiyaçlara cevap verememesi üzerine harekete geçen belediye ekipleri, sahada yıkım çalışmalarına başladı. 10 bin metrekare alanda hayata geçecek yeni spor kompleksi, sadece Batıkent halkına değil, tüm Yenimahallelilere hizmet verecek.
FİFA STANDARTLARINDA FUTBOL SAHASI
Tesis içerisinde 7 bin 850 metrekare büyüklüğünde kurulacak futbol sahası, futbol tutkunlarına ve amatör spor kulüplerine hizmet verecek. Her ayrıntı düşünülerek projelendirilen tesis, FİFA standartlarına uygun olarak inşa edilecek ve tamamlandığında FİFA’dan uygunluk raporu alınacak. Bin 200 metrekare kapalı alanda ise sporcuların yararlanacağı soyunma odaları, duş ve tuvaletler ile izleyici tribünleri bulunacak. Çevre düzenlemesi ile yeşil alanlar da kazandırılacak tesis sayesinde sporun kalbi Batıkent’te atacak.
Batıkent’teki değişime dikkat çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent Kültür Merkezi, Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi ile yenilenen Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nun Batıkent’e prestij kazandırdığını kaydetti. Batıkent’te hayata geçecek 5 yıldızlı spor kompleksi için çalışmalara start verdiklerini belirten Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin spora ve sporcuya her zaman destek verdiğini söyleyerek, “Mevcut semt sahası yıkılarak yerine 5 yıldızlı bir tesis kazandırılacak. Her ayrıntı düşünülerek inşa edilecek tesisten, tüm Yenimahalle halkının yanı sıra amatör sporcular yararlanacak” dedi.
BİZE ULAŞIN