AK Parti Teşkilatı Genel Merkezde Bayramlaştı

  • Ankara
  • Cumartesi 18.07.2015 15:38
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Tüm siyasi partiler koalisyon görüşmeleri yaparken hiç kimse en büyük siyasi parti yerine kendisini koymasın. Hiçbir parti, AK Parti’ye öğütte bulunmasın. Siyasi partiler kendi alacakları tavırları belirlesinler" dedi.
Ramazan Bayramı nedeniyle AK Parti Genel Merkezi’nde teşkilatla bayramlaşma töreni düzenlendi. Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, bazı milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.
Partililere hitap eden Çalık, "Ramazan bayramının tüm İslam alemine ve dünyanın dört bir yanında zulmü uğrayan kardeşlerimiz için barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" diye konuştu.
Bayram sonrasında koalisyon çalışmalarının devam edeceğini belirten Çalık, 7 Haziran seçimlerinin bir dönüm noktasını olduğunu ifade etti. Çalık, "Bizler 7 Haziran’dan sonra milletimize verdiğimiz söz gereği, milletimizi hükümetsiz bırakmayacağız dedik ve milletimizle yaptığımız istişareler sonrasında koalisyon çalışmalarını başlattık. Herkes şunu bilmelidir ki AK Parti’nin yüzde 41’lik almış olduğu oy Türkiye’nin siyasi tarihinde en yüksek oylardan biridir. Yüzde 41’lik oy, yüzde 25’ten büyüktür. Yüzde 41’lik oy, yüzde 25’ten büyüktür. Yüzde 41’lik oy, yüzde 16’dan yüzde 13’den büyüktür. Tüm siyasi partiler koalisyon görüşmeleri yaparken hiç kimse en büyük siyasi parti yerine kendisini koymasın. Hiçbir parti AK Parti’ye öğütte bulunmasın. Sadece AK Parti milletin öğütlerine kulak verir. Siyasi partiler kendi alacakları tavırları belirlesinler" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Çalık ve Çiçek partilerle bayramlaştı.
BİZE ULAŞIN