Genç Pehlivanlar, Nahçıvan’da Güreşecek

11-16 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesinde özel turnuvalarda boy gösteren Serbest Stil Genç Milli Güreşçiler, Nahçıvan Kupası’nda mindere çıkacak.
22-23 Temmuz’da Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde organize edilecek turnuvada ülkemizi temsil edecek sporcular, ay-yıldızlı mayo ile kürsüde yer almak ve Dünya Şampiyonası öncesinde başarılı bir prova gerçekleştirmek istiyor.
Nahçıvan Kupası’nda mücadele edecek Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı’nda, 50 kiloda Mehmet Yüce, 55 kiloda Şaban Kızılay ve Utku Doğan, 60 kiloda Selahattin Sert, 66 kiloda Volkan Asan, 74 kiloda Osman Göçen ve Abdullah Arslan, 84 kiloda Metin Öztürk ve Mahmut Özkaya, 96 kiloda Salim Ercan, 120 kiloda Yasin Demir ve Hüseyin Civelek milli mayo giyecek. Başarılı antrenörler Hasan Başarır, Tekin Soyer ve Burhan Şahin ise minder köşesinde görev alacak.
Bu turnuvanın aynı zamanda milli takım kadrosu için seçme niteliği taşıdığını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Nahçıvan’da ter dökecek sporculara başarılar diledi.
BİZE ULAŞIN