CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Kurban Bayramı Mesajı

  1. Haberler
  2. Ankara
Çarşamba 23.09.2015 12:18 ABONE OL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar, Kurban Bayramı’nı bizim için buruk kılıyor. Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz" dedi.
Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, bayramların dayanışma, paylaşma ve kardeşlik duygularının en yalın halleriyle yaşandığı müstesna günler olduğunu belirtti. Bayramların, torunlardan dedelere, babaannelere, anneannelere, annelere, babalara, akrabalardan komşulara, ihtiyaç sahiplerine kadar uzanan kocaman bir kucaklaşma olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:
"Ancak ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar, Kurban Bayramı’nı bizim için buruk kılıyor. Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Kahraman gazilerimizi bu bayram gününde sevgiyle selamlıyor; gösterdikleri fedakarlıkları şükranla anıyoruz. Ülkelerinden kilometrelerce uzakta yaşama tutunma mücadelesi veren mültecilerin çaresizliklerine şahit oluyoruz. Bu şahitliklerimiz bize yol gösterici de oluyor. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin, kardeşçe, barış ve eksiksiz adalet anlayışına dayalı kimliğinin önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun ayrıştırılmaya çalışıldığı bugünlerde, bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla geleceğe bakıyoruz. Bu nedenle, güzel Kurban Bayramı’nı savaşın, haksızlığın ve yoksulluğun gölgesinde; evlat acısının çaresizliğinde yaşayan sevgili vatandaşlarımdan da geleceğe umutla bakmalarını istiyor, mübarek Kurban Bayramlarını içten duygularımla kutluyorum. Ülkemize ve tüm İslam dünyasına bayramın mutluluk, esenlik ve barış getirmesini diliyorum."

BUGÜN NELER OLDU