AK Parti’de Bayramlaşma

AK Parti’nin Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşmada kabul ettiği ilk heyet CHP oldu. Her iki partinin de ortak vurgusu ’birlik ve beraberlik’ oldu.
AK Parti’nin, Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşması AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Partileri kabul eden heyette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den Sorumlu Genel Başkanı Selçuk Özdağ, Ankara Milletvekili ve Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Meryem Göka, Ankara Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Mallı yer aldı.
İlk kabul, CHP heyeti oldu. CHP heyetinde yer alan CHP Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, toplumsal barışa ihtiyaç duyulduğu dönemde barış ve kardeşliğin çok önemli olduğunu belirterek, dün Kabe’de yaşanan olay nedeniyle de bütün İslam coğrafyasına başsağlığı dilediğini söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, bayramların birlik ve beraberliği sağlamak için vesile olduğunu belirterek, bütün vatandaşları araba sürmeleri konusunda dikkatli olmaya davet etti. Dün, Mina’da şeytan taşlama sırasında yaşanan faciaya değinen Tezcan, bunun bir trajedi olduğunu ifade etti. Şehitleri de yad ettiğini anlatan Tezcan, son zamanlarda birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu söyledi.
Özdağ, refah seviyesinin artması için parlamentoda yer alan partilerle birlikte çalışması gerektiğine dikkati çekerek, "Devletin dışında zor kullananlar olursa devlet hukuk çerçevesinde gereğini yapar. Biz istiyoruz ki kan akmasın. Farklılıkları zenginlik kabul ederek güçlü bir ekonomimiz olsun. 4 parti beraber yapacağız. Bu bayramda inşallah kardeşlik vesile olur" dedi.
Bayramların siyasetin gergin ve gerilimli anlarından çıkıp daha suhuletle etki verdiğini anlatan Tezcan ise, Türkiye’nin gergin ortamının giderilmesi açısından bayramların fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN