Osmanlı Stadı’nın Etrafı Surlarla Çevriliyor

Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasının açılış karşılaşmasında Osmanlıspor sahasında Trabzonspor’u konuk ediyor. Osmanlı Stadı’nın yeni konsepti görenleri şaşkına çevirdi. Kaleyi andıran yeni görünümüyle ilgi çeken stadın etrafı surlarla çevrilirken, girişlere ise dev yeni yeniçeri heykelleri yerleştirildi.
Spor Toto Süper Lig’in 6 haftasına yeni konseptle giren Osmanlı Stadı’nın yeni konsepti sporseverler tarafından ilgiyle karşılandı. Stadın çevresinde bulunan seyirci girişlerine yeniçeri askerlerinin dev heykelleri konuldu. Stadın seyirci girişleri ise tarihi bir kalenin giriş kapısı şeklinde tasarlandı. Farklı mimarisiyle futbol stadının dışında aynı zamanda tarihi kaleleri andıran stadın dışı kadar içine de önem verildi. Seyirci tribünleri sur şeklinde tasarlanarak kullanıma sunuldu.
6 KALE KAPISINDA GİRİLECEK
Yeni görüntüsüyle artık Osmanlı Stadı’na 6 kale kapısından girilecek. Stadyuma dışarıdan bakıldığında tamamen bir kaleyi andıracak. Mehteran Takımı her maçta olduğu gibi tribünlerdeki yerini aldı. Tribünlerde yerini alan Osmanlı Devleti’ne ait figürler ve tarihte kurulan 16 Türk devletinin sancakları ilgi çekti. "Kayı Boyu"nun sancağının yer aldığı dev pankart Trabzonspor maçında da kale arkası tribünlerinde yerini aldı.
Osmanlı Devleti’nin günümüzde de yaşatmaya çalışan Osmanlıspor yönetimi ilerleyen haftalarda stadı tam bir kaleye çevirmeyi planlıyor.
FIRTINA GALİBİYET PEŞİNDE
Osmanlıspor deplasmanda 4-0 kazandıkları Mersin İdmanyurdu galibiyetinin moraliyle Trabzonspor karşısına iki oyuncusundan yoksun çıkacak. Trabzonspor ise Ankara’ya eksik kadro ile geldi. İlk 11’de oynayan Costant, Okay, Sefa, Deniz, Bosingwa ve Bourceanu kadroda yok. Galatasaray maçı kadrosuna göre Şota, Mbıa, Yusuf Erdoğan, Cardozo ve 2 hafta sonra Mehmet Ekici ilk defa 11’de maça başladı.
6 bin 178 biletli seyircinin izleyeceği karşılaşmada bin 50 resmi, 300 özel güvenlik görev yapıyor.

BİZE ULAŞIN