Türkiye Diyanet Vakfı 180 Bin 35 Hisse Kurban Keserek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırdı

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2015 yılı kurban programı kapsamında 180 bin 35 hisse kurbanın kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını açıkladı.
Palakoğlu, teslimiyetin ve paylaşmanın zirvesini teşkil eden kurbanın, akrabaları, komşuları ve dostları birbirine yaklaştırdığı gibi, Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, Gazze’den Bosna Hersek’e, Edirne’den Hakkari’ye kadar geniş bir coğrafyada adını bile duyulmayan ülkelerdeki bütün müminleri de birbirine yakınlaştırdığını belirtti.
Türkiye Diyanet Vakfı’nın, kurmuş olduğu profesyonel ve teknolojik alt yapısı ile her bir bağışçıyı ve her bir kurbanı adım adım takip ettiğini, kurban organizasyonunun tüm süreçlerinin bizzat vakıf tarafından yürütüldüğünü ve kesilen kurbanların tamamının bekletilmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirten Palakoğlu, "2015 yılı Kurban Programı Kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı’na verilen vekalet sayısında yüzde 33 artış oldu, hayırsever milletimiz 180 bin 35 hisse kurbanı vakfımıza emanet etti" dedi.
Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından vakfa verilen emanetlerin dini usullere uygun olarak, vekalet veren kişilerin adları okunarak 104 ülkenin 469 bölgesinde, Türkiye’de ise 195 il ve ilçe merkezinde görevli ve gönüllüler nezaretinde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığına dikkat çeken Palakoğlu, "Vakfımıza vekalet veren hayırseverlerimizin kurbanlarının kabul olmasını diliyor; barışın, esenliğin, tefekkürün, yenilenmenin, sabrın, çaresizliği gidermenin, kutlu yürüyüşün, yoksula, kimsesize ve çaresize yakınlaşmanın vesilesi olan Kurban Bayramının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Türkiye Diyanet Vakfı, 1993 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı ile Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı düzenliyor. Bu kapsamda vakıf, 2014 yılında da 135 bin 394 hisse kurbanı yurt içinde 174 il ve ilçe merkezde, yurt dışında 69 ülkenin 557 bölgesinde keserek ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmıştı.

BİZE ULAŞIN