Lisanslamada Yeni Dönem

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yaptığı yazılı açıklamada, TÜROFED ve Müzik Meslek Birlikleri (MMB) arasında yapılan protokol ile yeni dönem kampanya başlatıldığını bildirdi.
Kampanya kapsamında bugüne kadar Müzik Meslek Birlikleri ile sözleşme yapamayan işletmelere olağanüstü ayrıcalık getirilerek 2014 ve 2015 yılı bedelleri üzerinden lisanslama yapabilmelerine olanak sağlanacağını ifade eden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık açıklamasında, şunları kaydetti:
“Bu kapsamda, geçmiş lisanslama bedelleri alınmayacaktır. 2014 ve 2015 yıllarına ait tesislerin yıldızlarına göre lisanslamaya esas oda başına fiyatları KDV hariç tabloda yer almaktadır. 6 aydan az sezonluk olarak çalışan işletmeler bu fiyatların yarısını ödeyeceklerdir. Süreli olan bu kampanyadan yararlanabilmek için işletmelerin Müzik Meslek Birlikleri’ne başvurması yararlı olacaktır. Kampanya sonucunda TÜROFED’in bugüne kadar sanatçıların emeklerine olan katkısının daha da artacağına inanılmaktadır. Müzik Meslek Birlikleri ile Türkiye Otelciler Federasyonu arasındaki işbirliği gelişerek devam etmektedir.”
BİZE ULAŞIN