Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Antalya’da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP’nin seçim vaatlerini eleştirerek, “Baktılar millet yutmuyor, yüzyılın projesi diye bir şey çıkardılar” ddei.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde vatandaşlarla buluştu. İlçe girişinde araç konvoyuyla karşılanan Çavuşoğlu, kısa bir şehir turunun ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. Gazipaşa’ya her geldiğinde kendisini coşkulu bir kalabalığın karşıladığını belirten Çavuşoğlu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Gazipaşa halkının ilçedeki statükoyu değiştirdiğini söyledi. Gazipaşa’nın hizmetin en iyisine layık olduğunu belirten Çavuşoğlu, Gazipaşa’ya yaptıkları yatırımları hatırlattı. Gazipaşa Alanya Havalimanı’nı, Gökçeler Barajı’nı, yeni devlet hastanesini, Gazipaşa Adalet Sarayı’nı AK Parti’nin yaptığını söyleyen Çavuşoğlu, “Onlar konuşur, AK Parti yapar” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkmasını hazmedemeyen kişilerin kendileri ile Cumhurbaşkanı arasına giremeyeceğini belirten Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız her gittiği yerde doğruyu söyler. O yüzden çekemiyorlar. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da çekemeyenler var ama kıskananlar çatlasın. Türkiye’nin büyümesini kimse durduramayacak" diye konuştu.
MHP’ye yüklenen Çavuşoğlu, lafla milliyetçilik yapılamayacağını kaydetti. MHP’nin milliyetçilik anlayışını gördüklerini söyleyen Çavuşoğlu, “Sizin iktidarınızda faiz yüzde 7 bindi. Türk lirasında 6 sıfır vardı, Türk milletiyle alay ediyorlardı, kim sildi sildirdi? AK Parti sildirdi, siz konuşursunuz, AK Parti yapar. Abuk sabuk düşüncelerle milliyetçilik olmaz. Siz slogan milliyetçisiniz gerçek milliyetçi AK Parti’dir Sizin döneminizde Türkiye 70 sente muhtaçtı. IMF’nin kapısında dileniyordu. Bugün çok şükür yılda 1.7milyar dolar insani yardım yapıyoruz 1 milyar dolar için dilenmiyoruz. Dünyanın her yerine bir yılda 3.5 milyar dolar kalkınma yardımı yapıyoruz yani yılda 5.5 milyar dolar insani ve kalkınma yardımı yapıyoruz” dedi.
CHP, MHP ve HDP’nin kol kola vererek şer cephesi oluşturduğunu dile getiren Bakan Çavuşoğlu, milletin buna müsaade etmeyeceğini söyledi. Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Eski Türkiye’yi getirmeye çalışıyorlar ama millet buna müsaade etmez. O yüzden 7 Haziran’da bir kez daha darbeyi tokadı vuracağız akılları başına gelsin. Onlar yine diyecekler bu millette kafa yok, bu millet akıllı değil diyecekler. AK Parti’ye o verenlerin eğitim seviyesi düşük diyecekler. ‘Bizim oyumuz onların oylarıyla eşit olmasın, bizim ki iki onların ki yarım sayılsın” diyecekler ‘belki kazanabiliriz’ diyecekler. Demediler mi daha önce, dediler. Her türlü yalanı iftirayı atıyorlar ama şimdi seçim öncesi de iftira atıyorlar. Yok şunu böyle arttıracağız bunu böyle artıracağız deyip belki halkı kandırırız diye her gün gündeme giriyorlar ama baktılar millet bunlara uymuyor. Millet yalanlara hayal satanlara inanmıyor. Proje işine girdiler, 100 yılın projesi diye bir şey çıkardılar. Yok mallar bir yerde toplanacakmış, kamyonlar malı alacakmış, başka yere götürecekmiş. Ben bir şey anlamadım siz anladınız mı? Türkiye dünyanın merkezi oldu bunların haberleri yok. Türkiye ulaşımın merkezi oldu haberleri yok. Madem sem Türkiye’nin merkez olmasını istiyorsun İstanbul’daki havaalanına neden karşı çıkıyorsun? 3. köprüye neden karşı çıkıyorsun? Bunlar konuşuyor biz Londra ile Pekin’i İpek demiryolu ile bağladık haberleri yok. Milleti enayi sanıyorlar kusura bakmasınlar. Bugün diplomatik konuşmuyorum. Bizim Toroslar’ın dilinden, Yörük dilinden konuşuyorum. Çünkü biz koyunu da keçiyi de güderiz, Türkiye’yi de çok iyi biliriz.”
Konuşmasının ardından Çavuşoğlu meydanı dolduran kalabalığa karanfil attı. Çavuşoğlu, kendisi ile selfie çekmek isteyen vatandaşları da geri çevirmedi. Çavuşoğlu uzun süre meydandan ayrılamadı.
BİZE ULAŞIN