-Korkuteli’de 9 Bin 958 Öğrenci Karne Aldı

-Korkuteli’de 9 Bin 958 Öğrenci Karne Aldı
Korkuteli’de 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının son zilinin sona ermesiyle 9 bin 958 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Korkuteli İmam Hatip Ortaokulu, Osman Önal İlkokulu ve Bozova Şehit öğretmen Metin Kaynar ilk ve Ortaokulunda düzenlenen törenle öğrenciler karnelerini aldılar.
Okullarda düzenlenen karne törenine Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz katıldı.
2014-2015 yılının sona erdiğini ifade eden Kaymakam Erkan Karahan, “Bugün öğrencilerimiz ile birlikteydik. Her ne kadar yaşımız ilerlese de karne heyecanını bir kez daha yaşamış olduk. Kendi çocuklarımız da okuyor, onların karne heyecanını da bir veli olarak yaşıyoruz. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, onların iyi bir eğitim alması her anne ve babanın hayalidir. Bu eğitimi okullarımızda vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kırık karneler olabilir, ancak bunlar düzelir. Çocuklarımızın öz güven kazanmaları çok önemli. Yaz tatillerinde ders programlarından ziyade, oyun oynamalarını, kitap okumalarını sağlamamız önemli” dedi.
Bir eğitim öğretim yılını daha başarıyla geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, anne ve babalara uyarılarda bulundu. Karnesi zayıf olan öğrencilere hiçbir zaman hor bakılmaması gerektiğini belirten Kocagöz, “Öğrencilerimizin gelecek öğretim yılında zayıf olan derslerini düzelteceklerine eminim. Tatile giren öğrenciler ise bol bol kitap okuyarak kendilerini geliştirsinler. Eğlenmek ve gezmek tabii ki herkesin hakkı, ama bunun yanında da derslerine göz gezdirmeyi ihmal etmesinler” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN