İskelede Ücretsiz Çay Ve Kahve Servisi

Balıkçılar Kooperatifi tarafından Alanya iskelesinde yapımı tamamlanan bir numaralı Balıkçı Kahvesinde vatandaşlara ücretsiz çay ve kahve ikramına devam ediliyor. Aynı ikramların yapılacağı 2 ve 3 numaralı balıkçı kahvelerinin faaliyete geçmesinde son aşamaya gelindi. Kooperatif Müdürü Şükrü Sipahioğlu, iskelenin halka kazandırıldığını belirtirken, tanıtım amaçlı ve ücretsiz olarak vatandaşlara kahvede 5 günde 37 bin bardak çay ve 17 bin bardak kahve ikram edildiğini söyledi. Sipahioğlu, ikramların devam edeceğini ifade etti.
Alanya Balıkçılar Kooperatifi tarafından Alanya iskelesinde yapılandırma çalışmalarında son aşamaya gelindi. Kooperatif tarafından Alanya iskelesinde yapımı tamamlanan bir numaralı Balıkçı Kahvesinde vatandaşlara ücretsiz çay kahve ikramına devam ediliyor. Aynı ikramların yapılacağı 2 ve 3 nolu balıkçı kahvelerinin faaliyete geçmesinde son aşamaya gelindi.
Alanya Balıkçılar Kooperatifi Müdürü Şükrü Sipahioğlu da uzun uğraşlar sonucu Alanya iskelesinin Alanya halkına kazandırıldığını ve güvenli bir hale getirildiğini ifade etti. Şükrü Sipahioğlu, burasının daha önceki dönemlerde vatandaşların aileleri ile gelmekten çekindikleri bir halde olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Her ne kadar denetim olsa da, banklarda içki içenler, kahvemizin bulunduğu yerlerde kayalıklarda alkol ve benzeri maddeler alıp çevreyi rahatsız eden insanlar oluyordu. Biz üzerimize düşeni yaptık. Özel güvenlik görevlilerimiz sürekli denetimde. Kayalık bölgeye inşa ettiğimiz bir kahvemiz de işlemlerimizi tamamladık ve burayı Alanya’da yaşayan vatandaşlarımızın kullanımına açtık. İlk başlarda buraya yapılan hizmetler vatandaşlarımıza yanlış aktarıldı. Biz burayı daha güvenli bir hale getirmek adına mücadele verirken, insanlar buradan kimsenin faydalanamayacağını sandı. Amacımız, burayı güvenli, herkesin ailesi ile rahatça kimse tarafından rahatsız edilmeden gezebileceği bir yer haline getirmekti. Bunu başardık. Burada hanutu bitirdik. Halkımız Ramazan’da buraya gelsin, pastasını böreğini getirsin çayları kahveleri bizlerden olsun dedik. Bayramın birinci gününe kadar kahvelerimizde vatandaşlara çay ve kahve servisimiz ücretsiz yapılacak."
Alkol satış ve kullanımının kooperatife bağlı alan ve çevresinde yasak olduğunu anlatan Sipahioğlu, Alanya halkını çaya davet etti.
BİZE ULAŞIN