Konyaaltı’nda Ramazan Ayı Hazırlıkları Tamamlandı

Konyaaltı’nda Ramazan Ayı Hazırlıkları Tamamlandı
On bir ayın sultanı Ramazan için tüm hazırlıklarını tamamlayan Konyaaltı Belediyesi, bölge halkına her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu bir Ramazan programı sunacak. 19 Haziran Cuma günü başlayacak Ramazan etkinlikleri kapsamında her hafta sonu birbirinden ünlü sanatçılar Antalyalılarla buluşacak.
18 Haziran Perşembe günü başlayacak olan Ramazan ayının, bölgede huzur içinde geçmesi için tüm hazırlıklarını tamamlayan Konyaaltı Belediyesi, geleneksel Ramazan etkinlileriyle de ünlü bir çok sanatçıyı bölge halkıyla buluşturuyor. Siteler mahallesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı içersinde gerçekleştirilecek etkinliklerde Türk Halk Müziği’nin birbirinden ünlü sesleri sahne alacak. 19 Haziran Cuma günü başlayacak Ramazan programının ilk gününde Akordeon ustası Muammer Ketencoğlu, Konyaaltılı vatandaşlar ile buluşacak. 20 Haziran Cumartesi günü ise Türk Musikisi’nin değerli sesi Alp Arslan sahne alacak.
Konyaaltı Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan ayı etkinliklerinin ikinci haftası, 26 Haziran Cuma günü ise Sıra Gecesi düzenlenecek. 27 Haziran Cumartesi günü ise Türk Halk Müziği sanatçısı Makbule Kaya, sevilen şarkılarını bölge halkı için seslendirecek. 3 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek etkinliklerde ise yine Türk Halk Müziği sanatçısı Oğuz Aksaç, 4 Temmuz Cumartesi günü ise Devlet Solist Sanatçısı Belkıs Akkale ile Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi İzzet Altınmeşe, sevenleriyle buluşacak. 10 Temmuz Cuma günü ise Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Abdullah Polatçı sahne alacak. Konyaaltı Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri, 11 Temmuz Cumartesi günü sürpriz bir program ile son bulacak.
Ramazan etkinliğine tüm Antalyalıları davet eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Geleneksel Ramazan eğlenceleri, yarışmalar, gösteriler ve konserler düzenlenecek. Ramazan coşkusunu vatandaşlarımız ile birlikte yaşayacağız. Her yıl düzenlediğimiz etkinliklere halkımız yoğun bir ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu şenliklerimiz büyüyerek devam edecek” dedi.
BİZE ULAŞIN