Antalya’da Engelli Bölümüne Park Edenlere Ceza Yağdı

Antalya’da engelliler için ayrılan bölüme araçlarını park eden sürücülere 176 TL idari para cezası yazıldı. Araçlar ise otoparka çekildi.
Turizm başkenti Antalya’da havaların ısınması ve okulların tatil olmasıyla birlikte başta Konyaaltı ile Lara sahillerinde yoğunluk yaşanıyor. Otomobilleriyle Konyaaltı Sahiline gelen tatilcilere, araçlarını Akdeniz Bulvarı üzerinde belirlenmiş alanlara park etmesi uyarısında bulunuluyor. Engelli araç bölümü ve yaya geçidi üzerine çok sayıda otomobilin park edilmesi Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.
Engellilerin mağdur olmasını önlemek isteyen ekipler, Akdeniz Bulvarı’nın giriş ve çıkışında denetimlerine başladı. Şahin timleri tarafından yapılan denetlemede engelli bölümüne park eden araçların ilk önce sorgulaması yapıldı. Engelli plakası bulunmayan araçlara 176 TL idari para cezası yazıldı. Sahibine ulaşılamayan araçlar çekici ile otoparka çekilirken, araçları başına elen sürücüler ise ceza yemekten kurtulamadı. Ekipler ilk uygulamada yaklaşık 50 araca engelleri bölümüne park etmelerinden dolayı ceza yazdı.
Engelli araç bölümüne parkeden sürücüler idari ve çekici parası ile birlikte yaklaşık 250 TL’lik bir ödeme yapmak zorunda kaldı.
Ekipler öte yandan şehirici otobüs ve minibüs duraklarına, yaya geçitlerine park eden araçlara da cezai işlem uygulandı.
BİZE ULAŞIN