Hastane Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor

Hastane Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor
Kepez Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda inşası tamamlanacak olan 350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi’nin çevresindeki yollarda sıcak asfalt ve kaldırım çalışması yapıyor.
Toplam 350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi’nin yanından geçen ve Fatin Rüştü Zorlu Caddesi’nin devamı olan Güneş Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, Sütçüler Caddesi ile Gazi Bulvarı arasındaki kalan caddedeki asfalt ve kaldırım çalışmasını ikinci etap halinde yaparken, birinci etap kapsamında caddenin Sütçüler Caddesi ile Hastane Caddesi arasındaki bin 30 metrelik bölümünün asfaltının döküldüğü belirtildi.
Yağmur suyu drenajı da inşa edilen caddenin bu bölümünde 6 bin ton sıcak asfalt kullanılacağı, asfalt çalışmasından sonra ise caddenin bin 30 metrelik bölümünde yolun her iki yakasında 3 metre genişliğinde kaldırım inşa edileceği bildirildi.
Asfalt ve kaldırım çalışmasının ikinci etabının Güneş Caddesi’nin, Hastane Caddesi ile Gazi Bulvarı arasındaki bölümünde gerçekleştirileceği, 3 bin 60 metre uzunluğunda, 22 metre genişliğindeki caddeye 18 bin ton sıcak asfalt döküleceği ve 18 bin metrekare parke taşı döşeneceği ifade edildi. Sütçüler Devlet Hastanesi’nin önünden geçen yolun kanalizasyon çalışması sonucu bozulan asfalt ve kaldırımının da 29 Ekim’den önce yenileneceği açıklandı.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Sütçüler Caddesi’nde yapımını tamamladığı, orta refüjdeki parke taşlarının üzerine gül figürü çizdi.
BİZE ULAŞIN