İbradı’da Fotomaraton Heyecanı Devam Ediyor

Antalya’nın İbradı ilçesinde düzenlenen "1.Torosların İncisi İbradı Fotomaratonu" devam ediyor.
İbradı Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen "1.Torosların İncisi İbradı Fotomaratonu" büyük bir coşkuyla devam ediyor. İbradı ve mahallelerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımı ve fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen fotomaratona yerli ve yabancı pek çok fotoğrafçı kayıt yaptırarak çekimlere başladı. Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu’nca (TFSF) tarafından da resmi olarak fotomaratonda, yarışmacılar eserlerini 21 Haziran’a kadar teslim edebilecekler.
Profesyonel ve amatör tüm fotoğrafçıların katılımına açık olan fotomaratona fotoğraf sanatçıları İbradı ve mahalleleri Ormana, Ürünlü, Başlar, Çukurviran, Maşat, Düzlen,Üzümdere’de 21 Haziran’a kadar çekecekleri en fazla 4 adet fotoğrafla katılabilecekler. "1.Torosların İncisi İbradı Fotomaratonu"nda birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye 1000 TL olmak üzere çeşitli dallarda toplamda 10.500 TL ödül verilecek.
Akın Acar, Bülent Ülker, Cihan Karaca, Erdoğan Yılmaz, Masis Üşenmez, Seçkin Yenici ve Zehra Çöplü’den oluşan jürinin değerlendirmelerinin sonucunda ödül alan ve sergilemeye değer görülen eserler daha sonra Antalya, İstanbul, Ankara başta olmak üzere pek çok kentte sergilenerek fotoğrafseverlerin beğenisine sunulacak.
Fotomaratona gösterilen yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, "İbradı ve mahalleleri yeşil doğası ve görsel güzellikleri ile ‘Torosların İncisi’ ünvanını hakkeden bir bölge. Belediye olarak düzenlediğimiz fotomaratonda fotoğrafın görsel gücü ile bölgemizin tarihi ve turistik değerlerini birleştirerek bölgemizin ulusal ve uluslararası platformda tanıtımını yapmak istiyoruz" dedi.
Başkan Küçükkuru seçilen fotoğrafların İbradı Belediyesi arşivinde yer alarak gelecek kuşaklara bırakılacak görsel bir bellek niteliği taşıyacağını da sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN