Türkmen Yetkili EXPO Alanını İnceledi

Türkmen Yetkili EXPO Alanını İnceledi
Türkmenistan Tarım Bakanlığı Yetkilisi Hudayberdi Hajyyev, EXPO 2016 Antalya alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Aksu’daki EXPO 2016 Antalya alanında Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılanan Türkmenistan Tarım Bakanlığı Yetkilisi Hudayberdi Hajyyev, EXPO 2016 Antalya organizasyonuyla ilgili sunumu izledi. Proje ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirilen Hajyyev daha sonra alanda inceleme yaptı. Hajyyev’e ayrıca EXPO 2016 Antalya’ya ülke olarak katılım sağladıkları takdirde Türkmenistan Bahçesi’nin hangi alana kurulabileceği de gösterildi.
Türkmenistan Tarım Bakanlığı Yetkilisi Hudayberdi Hajyyev de, EXPO 2016 Antalya’ya katılım sağlayabilmelerinin7 bakanlığı ilgilendiren bir konu olduğuna dikkat çekerek, ülkesine döndüğünde konuyu ele alacaklarını ve katılım olması halinde de Antalya’ya gelerek ülke bahçesinin yerini seçeceklerini ifade etti.
Ziyaretin sonunda Türkmenistan Tarım Bakanlığı Yetkilisi Hudayberdi Hajyyev’e, Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından EXPO 2016’nın sembolü şakayık çiçeği hediye edildi.
BİZE ULAŞIN