Muhtarlar Meclisinde, Başkan Uysal’a Teşekkür

Muhtarlar Meclisinde, Başkan Uysal’a Teşekkür
Kentin gelişimi ve mahallelerin değerlendirilmelerinin yapıldığı, Muhtarlar Meclisi’nde konuşan muhtarlar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür etti.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından başlatılan ve Muratpaşa’da 56 mahalle muhtarının da katıldığı Muhtarlar Meclisi Toplantıları sürüyor. Belediye bürokratlarının da katıldığı toplantıda sözalan muhtarların dile getirdikleri öneri ve talep tutanak halinde kaydedilip, değerlendiriliyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muhtarlar Meclisi toplantısına katılan tüm muhtarlara tek tek söz vererek dinledi. Başkan Uysal, sivil toplum merkezinin temelini 24 Haziran’da Doğuyaka Mahallesi’nde atacaklarını belirterek tüm muhtarları, törene davet etti.
Söz alan Etiler Mahalle Muhtarı Mehmet Öztürk; “Yıllardır sürüncemede olan pazar yerini bir yere topladınız. Esnaf arkadaşlar, düzenli olarak yerleştirildi. Parkımız düzenlendi. Tüm sorunlarımız Turunç Masa tarafından çözülüyor” derken, Yenigöl Mahalle Muhtarı Mehmet Özen de, “Mahalle kurulduğundan beri ilk defa olmaz denilenler oldu. Mahallemiz, parka kavuşuyor. Size teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Muratpaşa İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan’ın, Çanakkale Gezisi için teşekkür ettiği Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, semt pazarları ile ilgili olarak düşüncelerini aktardı. Muhtarların tüm sorularını yanıtlayan Başkan Uysal; “Semt pazarlarını, yap-işlet-devret modeli ile değil belediye öz kaynakları ile yapıyoruz. Muratpaşa’ya yakışan pazarları yapıyoruz. İhtiyaç olan mahallelerimizde pazar yapabilmek için, sorunlu alanlar dahil her alanı araştırıyor ve değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN