Vali Türker, Şehit Aileleri Ve Gazilerle İftarda Bir Araya Geldi

Antalya Valisi Muammer Türker, şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.
Antalya Valisi Muammer Türker’in ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekilleri, protokol üyeleri ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iftar programında yaptığı konuşmada, iftar sofrasında şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile beraber olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu belirterek, "Vatan topraklarında huzur, istikrar ve güven içerisinde yaşıyorsak, bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz" dedi. Çavuşoğlu, şehitleri minnetle yad ederken, gazilere de şükranlarını sundu.
Antalya Valisi Muammer Türker de bugünlere milli birlik ve beraberlik sayesinde ulaşıldığını ifade ederek, tüm sıkıntılara rağmen Türkiye’de birlik ve beraberliğe halel gelmeden bir hayat sürdürüldüğünü ifade etti. Vali Türker, bugünlere gelinmesinde, canlarını seve seve veren şehitler ile gazilerin çok fazla katkısı olduğunu vurgu yaparak, "Şehitlerimize ve hayatta olmayan gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize Allahtan uzun ömürler diliyorum. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize devlet olarak ne yapsak azdır. Elimizden geleni de her vesile ile yapmaya gayret ediyoruz" dedi.
Kuran-ı Kerim okunan iftar programında, İl Müftüsü Osman Artan tarafından dua edildi.
BİZE ULAŞIN