Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavları Ön Başvuruları Başladı

Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavları Ön Başvuruları Başladı
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı yetenek sınavları ön başvuruları başladı.
Resim, grafik, seramik, heykel, müzik, fotoğraf sanatlar bölümlerine ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler başvurularını internet üzerinden gerçekleştirebilecekler. 23 Haziran tarihinde başlayan başvuruların, 30 Haziran tarihine kadar devam edeceği belirtildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sadettin Sarı, resim, grafik ve müzik bölümleri için 25, seramik bölümü için 20, heykel, fotoğraf, geleneksel Türk el sanatları bölümü halı, kilim ve eski kumaş desenleri ana sanat dalı için 15, ikinci öğretim resim bölümü için 25 kişilik olmak üzere, toplam 165 kişilik kontenjan ayrıldığını söyledi.
Uluslararası adayların, Akdeniz Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Uluslararası Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Yönergesi’ne göre kabul edildiğini aktaran Prof. Dr. Sarı, “Fakültemizde, özel yetenek sınavı gerektiren bölümlere, başvurularda tüm lise mezunları için YGS’den en az 180 puan alma koşulu aranmakta. Öğrenciler, özel yetenek sınavlarının koşul ve esasları için Güzel Sanatlar Fakültesi’nin resmi web adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilir” dedi.
BİZE ULAŞIN