Büyükşehir Belediyesinden Orhan Hakalmaz Konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
Ramazan ayı boyunca her akşam bir birinden eğlenceli programların gerçekleştirildiği Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Orhan Hakalmaz Rüzgarı esti. 7’den 70’e konser alanını dolduran Antalyalılar, türküleri hep bir ağızdan söyledi. Hakalmaz, Ramazan ayının tüm Antalyalılara ve İslam alemine hayırlar getirmesini dileyerek, Türkülerin "gönüller inşa ettiğini, köprüler kurduğunu" söyledi. Sanatçı, Kara Tren, Yazımı Kışa Çevirdin, Dostum Dostum, Gönlüm Ataşlara Yandı Gidiyor gibi unutulmaz eserlerle Antalyalılara türkü dolu bir gece yaşattı.
"TÜRKÜLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ"
Türkülerin çok güzel mesajlar barındırdığını dile getiren ünlü sanatçı, alanı dolduran Antalyalıların türkülerin hakkını en iyi şekilde verdiğini söyledi. Gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Hakalmaz, “Burada gerçek bir türkü dinleyicisi var. Sizler türkülerimizi hissedip sahip çıkmasanız biz buralara gelemeyiz. Türkülerimize gelecek nesillerimiz için sahip çıkmalıyız. Bizim bırakabileceğimiz en önemli miraslardan birisi de budur. Bunu bugün burada hepiniz bir kez daha gösterdiniz. Bir idealimiz var bizim türkülerimiz bilimdir bizim için. Çocuklarımıza gençlerimize türkülerimizi ulaştırmaya çalışmalıyız. Türkülerimizden bir şekilde uzaklaştırmaya çalışıyorlar” dedi
Aşık Veysel’in, Neşet Ertaş’ın Pir Sultan Abda’lın unutulmaz eserlerinden seslendiren ünlü sanatçı şöyle konuştu: “Hepiniz çalışıp gelmiş bir koro gibisiniz maşallah. Çünkü bu nameler sizlerin genlerinde var, gönüllerinizde var. Bizim milletimiz bu eğitimi doğuştan veriyor, kundağındaki çocuğuna dahi bu nameleri okuyor. Onu uyutmak için söylediği ninnilerde türkü namelerimiz vardır.”
"GENÇLER TÜRKÜ DİNLER"
Hakalmaz alanı dolduran gençlerin kendisini duygulandırdığını da belirterek “Gençler türkü dinlemez, dinlemiyor diyorlar. Buyurun bakın alandaki gençlere ne kadarda hevesliler. Biz bir şeyleri güzel sunarsak onlara ulaştırırsak onlarda bu güzellikleri yaşar. Gençlerimiz her zamankinden daha uyanık olmak zorunda onlara büyük işler düşüyor" dedi.
Alanı dolduran seyircilerden gelen istekleri seslendirerek programına devam eden Hakalmaz, konser sonunda Antalyalılarla buluşmasına vesile olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkürlerini sundu.
BİZE ULAŞIN