19 İlçede 29 Branşta Yaz Spor Okulları Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Müftülüğü arasındaki protokolle 19 ilçede Yaz Spor Okulları başladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğünce düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışı Atatürk Spor Salonu’nda, Antalya Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Müftüsü Osman Artan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu’nun katıldığı törenle gerçekleştirildi. 19 ilçede futbol, basketbol başta olmak üzere bir çok spor dalında kursların düzenlendiği belirtilirken, 5-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençlere yönelik kursların ücretsiz olduğu bildirildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, amaçlarının spor bilincinin gençlerde çocuk yaştan itibaren kazandırılması olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında Yaz Spor Okulları protokolünün imzalandığını ifade eden Hacıcaferoğlu, "Protokol çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi salon, saha ve tesislerin kullanımı ve spor malzemesi desteği verecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla çalışanların ücretlerinin ödenmesini sağlayacak, İl Müftülüğü Kur’an kursuna gelen çocukları il spor merkezlerine yönlendirmesini ve il spor merkezindeki öğrencilere değerler eğitimi verilmesi görevini üstlenecek. 19 ilçede 29 branşta vereceğimiz kurslarla gelecekte daha sağlıklı bir nesil yetişmesi amacıyla herkesin başarılı bir yaz spor okulu geçirmesini diliyorum" dedi.
Açılışın ardından jimnastik grubu gösteri sergiledi.
BİZE ULAŞIN