Antalya’da İntihar Teşebbüsünde Bulunan Şahıs Polisin ’Sanal Devriye’siyle Kurtarıldı

Antalya’da intihar teşebbüsünde bulunan şahıs, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sosyal medyada yaptığı sanal devriye sonucu kurtarıldı.
Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sosyal medyadaki sanal devriye taramalarında bir şahsın intihar edeceğine dair paylaşımda bulunduğunun belirlendiği kaydedilen açıklamada, "Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince sosyal medyada yapılan sanal devriye taramalarında, ilimizde ikamet ettiği tespit edilen bir şahsın intihar edeceğine dair paylaşım yaptığı tespit edilmiştir. Şahsın adresinin tespitine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, adres tespiti yapılmış olup, ekiplerimiz hızla tespit edilen adrese yönlendirilmiştir. Ekiplerimizce, intihar teşebbüsünde bulunan şahsa ulaşılmış, şahsın ilaç içmek suretiyle intihara teşebbüs ettiği anlaşılmış ve ardından tedavisinin yapılabilmesi için sağlık kontrolüne götürülerek gerekli müdahalelerin yapılması sağlanmıştır" denildi.
Açıklamada, Antalya polisi olarak sokaklarda huzur ve güvenliğin sağlanması adına projeli çalışmaların yürütülürken, suçla mücadelede yeni stratejiler geliştirerek, internet ortamında meydana gelebilecek sanal suçlarla mücadelenin de devam edeceği bildirildi.
BİZE ULAŞIN