Koruyucu Aileler Ve Çocuklar İftar Yemeğinde Buluştu

Koruyucu Aileler Ve Çocuklar İftar Yemeğinde Buluştu
Antalya Valisi Muammer Türker, koruyucu aileler ve çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Delphin Otelleri ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına, Antalya Valisi Muammer Türker ve eşi Filiz Türker’in yanı sıra Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin, Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, İl Müdür Vekili Abdullah Çalışkan ile koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.
İftar programında konuşan Vali Türker, "Millet dediğimiz şey bir coğrafyada hasbelkader bulunan insanlar değildir. Millet, birlikte yaşama iradesini, zayıf olanı koruyup kollama iradesini gösterebilen toplumlara denir. Bu sistem bizim şimdiye kadar ki geleneklerimizi kültürümüzü ve inancımızı yansıtan önemli bir haslettir. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi. Vali Türker, Genel Müdür Temindar Aytekin, İl Müdürlüğü yetkilileri ile Delphin Otelleri sahipleri Tolga ve Ufuk Cömertoğlu’na teşekkür etti.
Koruyucu aileler arasında dayanışma ve yardımlaşma iklimi oluşturmak için Türkiye genelinde iftar programının bu yıl ikincisini düzenlediklerini ifade eden Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin de, koruyucu ailelere teşekkür etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah Çalışkan ise İl Müdürlüğü bünyesinde halen 91, koruyucu aile yanında 110 çocuğun kaldığını bildirdi. Türkiye genelinde koruyucu aile sayısı olarak 12’nci sırada yer aldıklarını kaydeden Çalışkan, koruyucu aile işlemi tamamlanan 11 ailenin çocuk yerleştirilmek üzere sırada beklediklerini belirtti.
BİZE ULAŞIN