Didim Esnaf Odası’ndan Ramazan Ayında Stant Tepkisi

Didim Esnaf Odası’ndan Ramazan Ayında Stant Tepkisi
Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim’de belediye ile özel bir organizasyon şirketinin arasında yaptığı protokol kapsamında Didim Kent Meydan’ında dışarıdan gelecek olan esnafların stant açacak olmasına tepki gösterdi.
Didim’de Ramazan ayı boyunca Kent Meydanında yapılması planlanan Ramazan ayı etkinliklerine Didim Esnaf Odasından tepki geldi. Didim Belediyesi ile Özel bir firma arasında yapılan protokol kapsamında bu yıl Kent Meydanında dışarında gelen ve ücret veren firmalar stant açıp ürün satışı yapacak.
Ramazan ayında gerçekleşecek olan bu etkinliğin yanlış olduğunu dile getiren Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu “Didim’de çöp ve tabela vergisi veren, Aydın’daki en yüksek su ücretini ödeyen Didim’deki esnaflar olarak şu anda Belediyenin yapmış olduğu bu iş yanlış ve bu karardan dönülmesini istiyoruz. Esnaflar olarak bunu talep ediyoruz. Yaz döneminde esnafların para kazanacağı bu dönemde bu tür bir organizasyon yapılması yanlış. Didim’de bu süreçte bu tür bir çalışma yapılması doğru değil. Didim’in parası Didim’de kalsın anlayışıyla hareket edilmesini istiyoruz. Didim’e dışarıdan gelen ve Didim Esnaf odasına kayıtlı olmayan esnafın verilmesi uygun değil” dedi.
Başkan Pektaşoğlu, açıklamasına şu sözlerle son verdi; “Duyumlarımıza göre Didim Belediyesi bu iş için 25 bin TL’lik bir kar güttüğünü öğrendik. Belediyemizin böyle bir paraya ihtiyacı varsa biz oda olarak öncülük yapıp esnaflardan bu desteği sağlardık. Belediyemizin bu yanlıştan dönmesini istiyoruz. Bu konuda Hem belediye mercilerinin, hem de belediye meclis üyelerinin duyarlı olacağını düşünüyorum” dedi.
BİZE ULAŞIN