Didim’de Rotary Ve Rotaractlarda Devir Teslim Töreni Yapıldı

Didim’de Rotary Ve Rotaractlarda Devir Teslim Töreni Yapıldı
Didim Rotary ve Rotaract kulüplerinde görev değişimi yapıldı. Devir teslim töreninde Rotary eski dönem başkanı Serap Ceyhan görevi Serkan Demirbaş’a Rotaract eski dönem başkanı Eylem Aydın’da görevi Serkan Bayar’a devretti.
Devir teslim törenine Didim Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş Meclis üyeleri İbrahim Eray ve Sinan Ceyhan ile çok sayıda davetli törene katıldı. Didim kaymakamı İskender Yönden gecede yaptığı konuşmada “Birçok, sosyal yardımda, etkinlikte ve özellikle hastaneye gerçekleştirilen desteklerde elini taşın altına koyan kulüplere teşekkür ederim. Biz daha dile getirmeden onlar biz bu işe gönüllüyüz diyerek yardımlarını ve iyi niyetlerini her fırsatta gösterdiler.” dedi. 2014 -2015 dönem başkanı Serap Ceyhan döneminde etkinliklere ve kulübe katılım sağlayarak destek olanlara plaket sundu.
Didim Rotarty 2015-2016 dönem başkanı Serkan Demirbaş ise yaptığı konuşmada etkinliklerin tüm herkese açık olduğunu hatırlatarak “Kimse öldükten bindiği araçlarla aldığı evlerle anılmayacak, ancak birlikte olduğumuzda, birbirimizi sevip saygı gösterdiğimizde kalıcı ve iz bırakan işler başarabiliriz, Rotary sayesinde çocuk felci bir kaç ülke dışında tamamıyla haritadan silinmiştir. Kimsenin giremediği ülkelere gönüllü Rotaryan doktorlar girerek aşıları yapmaya devam etmektedir. Kısa zaman içerisinde çocuk felci tamamen dünyadan silinecektir.” dedi.
Rotary kulübünün sanılanın aksine bir zenginler kulübü olmadığını tamamen gönüllü insanların bir araya gelerek bir şeyler yaptığını ve bunun karşısında hiç bir menfaat beklemediklerinin altını çizen Demirbaş “Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu dönemde de bize desteklerini sunan Sayın Kaymakamımız İskender Yönden’in kapısı çalacağız.” diyerek sözlerine son verdi.
Didim Rotaractlarda yeni dönem başkanı Serkan Bayar ise yeni dönemde Trafikte Emniyet Kemerinin Önemi, Traktörlerde reflöktör kullanımının yaygınlaştırılması başta olmak üzere trafik konuları üzerinde bilincin ve farkındalığın geliştirilmesine yönelik projeler üreteceklerini belirtti. Serkan Bayar konuşmasının devamında projelerin sadece bunlarla sınırlı kalmayacağını söyleyerek etkinliklerine destek çağrısında bulundu.
Gecenin sonunda hep beraber pasta kesilip fotoğraf çektirildi.
BİZE ULAŞIN