Geleneksel Romanlar Toplantısı Aydın’da Düzenlendi

Geleneksel Romanlar Toplantısı Aydın’da Düzenlendi
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından her yıl düzenlenen ‘12 Haziran Romanlar Toplantısı’, ADÜ Atatürk Kongre Merkezi Miletos salonunda gerçekleşti.
Bu yılın temasının "Dayanışma" olarak belirlendiği 12 Haziran Romanlar Toplantısı’nda sadece Aydın’daki Roman sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelindi. Toplantıya; Adnan Menderes Üniversitesi Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, Aydın Romanlar Federasyonu Başkanı Abdül Aydeniz, Aydın Romanlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Erdoğan Yanan, Aydın Romanlar Federasyonu Üyesi Ercan Umurhan, Gökçen Sancar, Aydın Romanlar Federasyonu Sekreteri Duygu Yanar Babadağ, Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışmanı Yasemin Uslu, Nazilli Romanlar Derneği Başkanı Doğan Argın, Aydın Roman Müzisyenler Derneği Başkan Yardımcısı Bülent Çiğ, Aydın Roman Çağdaş Kadınlar Derneği Başkanı Necla Yanar, Didim Romanlar Derneği Başkanı Metin Çakır, Didim Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Şemsi, Didim Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Çakır, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlisi Ayşe Taş katıldı.
Adnan Menderes Üniversitesi Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz ilk olarak Merkez Tanıtım sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda; Merkez Yönetimi, Adnan Menderes Üniversitesi Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Merkezin amacı, Merkezin faaliyet alanları, Merkezin Yönetim Organları ve Çalışma Grupları, Danışma Kurulunun Görevleri, Çalışma Gruplarının Görevleri, Romanlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Brifing Dosyası, Kazanç ve Beklentiler hakkında bilgi verdi ve katılımcıların fikir ve önerilerini aldı.
Merkez Müdürü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, yaptığı açıklamada; “Toplantının ana çıktıları Merkezin süresi dolan Danışma Kurulu’nun Aydın merkezli, üniversiteler, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile konusunda uzman destek kuruluşları, Türkiye’den bugüne kadar Merkeze destek veren kişi ve kuruluşlar ile yapılandırılması oldu. GEKA başta olmak fon kaynağı veren yerlere proje yazılarak Merkezin geliştirilmesi, sivil toplum kuruluşlarının Merkezin gelişmesi için işbirliği, ortaklık ve tanıtım yapmaları için karar alınması olmuştur” dedi.
BİZE ULAŞIN