Aydın’da Yarın Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Aydın’da Yarın Kuvvetli Yağış Bekleniyor
Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı hava isteminin etkisine giren Ege Bölgesi’nde beklenen yağışların yarın Aydın’da da etkili olacağı belirtildi.
Ege Bölgesi, bugün ve yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava sisteminin etkisinde kalacak. Yağışların bugün Çanakkale ve Balıkesir illeri geneliyle İzmir ve Manisa’nın merkezleri dahil olmak üzere kuzey ilçelerinde gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olması bekleniyor. Yarın ise Ege Bölgesi genelinde günün ilk saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı ve yağışların lokal olarak kuvvetli şekilde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.
Yağış esnasında kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte lokal dolu yağışı da görülebileceğinden vatandaşların ve ilgililerin oluşabilecek ani sel ve su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Ege Bölgesi’ni iki gün boyunca etkisi altına alacak olan yağışların, yarın akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
BİZE ULAŞIN