Aydın Kızılay İhtiyaç Sahibi Aileye Yuva Kurdu

Aydın Kızılay İhtiyaç Sahibi Aileye Yuva Kurdu
Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi, eşyalarına el konularak evden çıkarılan ihtiyaç sahibi aileye yeni bir yuva kurdu.
Efeler Vergi Dairesi’nde çalışan bir grup gönüllü, Efeler merkez Zeybek Mahallesi’nde yeni ev tutan ve bireysel olarak yardım götürdükleri ihtiyaç sahibi aileye için Kız��lay Aydın Şubesi’ne müracaat etti. Baba ile 13 yaşındaki kız çocuğunun KOAH hastası olduğu 5 kişilik ailenin daha önce ilçe merkezindeki iki evlerinden de kiralarını ödemeyince tahliye edildiğini ve son seferde eşyalarına el konulduğunu tespit eden Kızılay yetkilileri, aileye yardım eli uzattı. Babanın çöpten topladıklarını satarak geçindirmeye çalıştığı ailenin ihtiyacı olan acil ev eşyası ve gıda malzemeleri Kızılay görevlileri ve aileye ilk ulaşan Efeler Vergi Dairesi çalışanları tarafından teslim edildi.
YARDIMLAR DEVAM EDECEK
Efeler Vergi Dairesi’nde çalışan bir grup gönüllünün sayesinde aileye ulaştıklarını kaydeden Kızılay Genel Hizmet Yöneticisi Erdal Akıl, “Daha önce iki kez evlerinden çıkarılan aileye gerçekten zor durumdaydı. İlk etapta temin ettiğimiz malzemeleri aileye ulaştırarak, onlara yaşanabilir bir ortam oluşturmayı hedefledik. Sosyal inceleme formu doldurarak ailenin durumunu Kızılay Genel Merkezimize ilettik. En kısa zamanda ailenin diğer ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız” dedi.
BİZE ULAŞIN